Бажання
Додайте товари до списку бажань
Обладнання та рішення для Бізнесу - з Договором, безготівково!
0
Мій кошик

Грошові скрині

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Грошовий ящик - один з найдавніших представників POS-обладнання. Касові апарати, фіскальні реєстратори (ФР), сканери штрих кодів, POS-термінали - всі ці незмінні атрибути сучасного касового місця з'явилися в крамницях і магазинах зовсім недавно, в XX столітті, навіть касовий апарат з'явився трохи раніше - в 80-х роках XIX століття . Але грошовий ящик з'явився значно раніше, причому так давно, що точний час його винаходу і першого застосування достеменно не відомо. Грошовий ящик зберігає виручені гроші, гроші за товари і послуги, гроші, примноження яких і є суть торгівлі!

До винаходу касового апарату, грошовий ящик довгий час був єдиним обладнанням на касі, і єдиним примітивним інструментом для обліку виручки від торгівлі - саме за розміром готівки в грошовому ящику торговець усвідомлював розмір власної виручки, записував її в книгу, і таким чином вів свою примітивну бухгалтерію .

Як тільки з'явився касовий апарат - грошовий ящик став його невід'ємною частиною. Невід'ємною частиною - в буквальному сенсі цього слова. Більшість касових апаратів, по крайней мере, до початку широкого застосування фіскальних реєстраторів, мали вбудовані (інтегровані в корпус) грошові ящики.

Знаковим моментом в конструкції сучасного грошового ящика стало геніальне рішення Джона Паттерсона (засновника компанії NCR, в минулому - National Cash Register Company), зробити відкриття грошового ящика (вбудованого в касовий апарат) автоматичним і оснастити його дзвіночком, який сигналізував про відкриття грошового ящика. Таке просте винахід скорочувало число крадіжок готівки покупцями і (найчастіше) найнятими касирами, так як керуючий чув дзвінок і міг будь-якої миті перевірити правильність розрахунку покупця і касира. Цей винахід було зроблено в кінці XIX століття і стало стандартом на багато десятиліть.

А що сьогодні? Сучасні грошові ящики багато в чому повторюють функціонал своїх предків: корпус з висувним ящиком, розділеним на відділення; замок; можливість автоматичного відкриття; правда, звукова сигналізація перестала бути актуальною. І звичайно, сучасні грошові ящики більше не виготовляють з дерева, а роблять з металу.

Сучасні грошові ящики можна класифікувати по форм-фактору, способу відкриття, інтерфейсів підключення. За форм-фактору грошові ящики бувають:

Вбудований в касові бокси грошовий ящик (інша поширена назва - вертикальний грошовий ящик). Має стандартний розмір 460 x 170 x 100 мм і кришку, яка по команді з РРО автоматично відкидається вгору. Повсюдно використовується в магазинах і супермаркетах. Вбудований ящик має в комплекті спеціальну кришку, яка фіксує знімну монетниці з готівкою - це зроблено для зручної інкасації готівки.
Стандартний горизонтальний грошовий ящик - має стандартний розмір (довжина і ширина) 400-420 мм при висоті 100 мм. Типова модель стандартного грошового ящика - HPS 16S. Стандартний горизонтальний грошовий ящик має зазвичай п'ять відділень для банкнот.
Стандартний компактний горизонтальний грошовий ящик - має стандартний розмір (довжина і ширина) 330-360 мм при висоті 100 мм. Типова модель стандартного компактного грошового ящика - HPS 13S. Стандартний горизонтальний грошовий ящик має зазвичай не більше чотирьох відділень для банкнот.
Збільшений грошовий ящик - не є стандартним, тому що найчастіше стандартного грошового ящика досить для зручного зберігання грошей. Але в деяких випадках застосування великого грошового ящика просто необхідно. Наприклад, якщо купюри мають великі розміри, або п'яти відділень для купюр мало, або грошовий оборот по касі настільки великий, що банкноти не поміщаються в стандартний ящик. Приклад великого грошового ящика - HPC 18S. Він має широкі відділення для купюр, можливість організувати два додаткових відділення для купюр (5 + додаткові 2) і велику висоту (габарити - 440 x 460 x 110 мм).
За способом відкриття:

Грошові ящики з автоматичним відкриттям по команді від РРО (касового апарату або фіскального реєстратора). Шухляда з готівкою автоматично виїжджає при отриманні команди з РРО. На електрозамок (селеноід) грошового ящика подається напруга (6В, 9В, 12В, 24В - в залежності від моделі РРО). Відповідно, підбирати ящик потрібно обов'язково з урахуванням напруги, яке подає на ящик ваш РРО.
Грошові ящики з відкриттям вручну застосовуються, якщо ви не використовуєте РРО, але вам необхідний зручний грошовий ящик для зберігання виручки. Наприклад, для СПД групи I (Б), які здійснюють торгівлю і не зобов'язані згідно із законом мати РРО, такий ящик буде зручним і надійних сховищем грошей. Ящик може закриватися на ключ, якщо продавець залишає робоче місце, а якщо продавець на місці і здійснює торгівлю - ящик відкривається після натискання на передню сторону висувного ящика: натиснув - ящик виїхав повністю. Для закриття необхідно просто штовхнути шухляда - він закриється. Оригінальний механізм відкриття-закриття

  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
Вгору
,