Кількість
|
Вартість
|
||
|
Термоголовки, відокремлювачі етикетки, обрізувачі, податчики, змотувачі
Маркування товарів зазвичай не є основною технологічною операцією, але завжди є відповідальним процесом, безпосередньо впливаючим на тривалість виробничого циклу, швидкість відвантаження або приймання товарів. Наприклад, чи допустимі затримки у відвантаженні готової продукції через поломки принтера етикеток на складі і затримку маркування товарів? Звичайно це абсолютно неприпустимо! Саме тому всьому, що пов'язано з термо- або термотрансферними принтерами потрібно приділяти належну увагу. Для правильної організації безперебійного друку термоетікетки потрібно спочатку забезпечити принтер етикетки необхідним додатковим обладнанням (відокремлювачем або обрізувачем, або змотувачем, або податчиком) в залежності від вашої конкретної задачі. І, крім цього, потрібно подбати про постійну наявність ресурсних запчастин, адже термо- і термотрансферний друк припускають знос термоголовки принтера і знос гумового валу. Що з цього і навіщо потрібно? Розглянемо по порядку ...
Термоголовка принтера
Термоголовка принтера - ресурсна запчастина для термопринтера, термотрансферного принтера, або чекового принтера. «Ресурсна» - значить така, яка призначена для роботи в межах свого ресурсу. Ресурс термоголовки принтера обмежений одночасно часом роботи (зазвичай це 12 місяців для термоголовки нового принтера) і обмежений довжиною надрукованого матеріалу, зазвичай це 20-30 км в залежності від виробника. Термоголовка Zebra має ресурс 25-30 км в залежності від моделі, а термоголовка TSC - 25 км. Конструктивно термоголовки принтерів етикетки бувають плоскими (flat head) і кутовими (edge type), які значно відрізняються температурним режимом роботи, і сумісними витратними матеріалами. Не вдаючись в технічні подробиці, кутові термоголовки застосовують:
- для друку на традиційних матеріалах з високою швидкістю і високою якістю
- для друку на жорстких матеріалах і товстих матеріалах
Для принтерів з кутовими термоголовками застосовуються ріббони з самим тугоплавким (і таким, що забезпечує кращу зносостійкість) барвним шаром RESIN серій: US550, US770, US900, UR781, UR785, UR790. Ріббони призначені для використання в принтерах з кутовою термоголовкою найчастіше не підходять для обладнання з плоскою термоголовкою. Кутові термоголовки зазвичай застосовуються в дорогих промислових принтерах, наприклад, в принтерах етикетки Тoshiba.
Плоскі термоголовки принтерів набагато більш поширені і застосовуються виробниками Zebra, TSC, Honeywell, Godex, Xprinter в принтерах етикетки всіх класів: мобільних, стільникових, промислових. Устаткування з плоскою термоголовкою більш повільне, не здатне друкувати на жорстких і товстих матеріалах, але для друку на звичайних видах термоетикетки використання плоскої термоголовки повністю виправдано, адже обладнання з плоскими термоголовками (наприклад, термоголовка Zebra, термоголовка TSC, термоголовка Honeywell) помітно дешевше принтерів з кутовими термоголовки (термоголовка Toshiba).
Вал гумовий
В процесі експлуатації гумова поверхня протяжного валу забивається паперовим пилом, твердне і починає проковзувати, погано подаючи етикет-стрічку. З цієї причини гумовий вал термопринтера, як і термоголовка є ресурсної запчастиною і через 5, 10 або 20 км (в залежності від якості поверхні матеріалу етикетки) друку підлягає обов'язковій заміні. Гумовий вал у кожного пристрою свій. Задавши фільтри по виробнику ви зможете швидко вибрати вал гумовий TSC або вал гумовий Zebra і знайти потрібний за маркою вашого пристрою в назві.
Відокремлювач етикетки
Якщо необхідно наклеювати кожну етикетку відразу ж після друку, більшість стільникових і промислових принтерів етикетки можна оснастити додатковим (опціональним) вузлом для відділення термоетикетки - віддільником термоетикетки. Цей вузол відклеює етикетку від підкладки майже на всю довжину етикетки що б оператор міг зручно взяти її, при цьому принтер робить паузу, до тих пір, поки оператор повністю не зніме етикетку (це відстежує спеціальний оптичний датчик). У стфльниковому принтері етикетки підкладка після відділення просто прямує вниз і оператору потрібно подбати що б вона не заважала процесу, наприклад - вільно опускалася на підлогу. У промислових принтерах етикетки з відокремлювачем етикетки, підкладка змотується на спеціально призначений для цього вал. Найчастіше відокремлючач етикетки використовується на виробничих ділянках, які працюють за принципом конвеєра: наприклад, на складі, коли перед оператором проходить товар і оператор наклеює на нього термоетикетку, або в прийомних, коли необхідно штрих-кодувати документи кожного з відвідувачів (наприклад, в медичних лабораторіях).
Обрізувачі етикетки
Іноді потрібно нарізати етикетки по одній або декілька штук, без відокремлення етикеток від основи. У цьому випадку замість відокремлювача в стільниковий або промисловий принтер встановлюється обрізувач етикетки. Пристрій може відрізати кожну етикетку, а може відрізати по кілька етикеток, це налаштовується в програмі друку. Конструкція опції унікальна для кожної моделі. На нашому сайті, завдяки зручним фільтрам ви можете знайти обрізувач етикетки TSC і обрізувач етикетки Zebra або Godex, Honeywell, а також опції для обладнання інших виробників.
Тримач етикетки
Тримач рулону етикетки використовується, коли рулон термоетикеток або текстильної стрічки не поміщується всередину корпусу. Така ситуація дуже часто виникає при використанні стільникових принтерів для друку на сатині або нейлон. Діаметр рулону сатиновою або нейлонової стрічки зазвичай близько 180-200 мм, але в більшість стільникових принтерів початкового рівня такий рулон просто не влізе. У цьому випадку застосування зовнішнього тримача-податчика забезпечує можливість застосування великих рулонів для друку. Тримач рулону етикетки ставиться позаду принтера, а подача матеріалу відбувається в передбачений конструкцією отвір (більшість принтерів мають можливість роботи з опціональним тримачем етикетки).
Змотувач етикеток
Змотувач етикеток є складним електронно-механічним пристроєм. Він потрібен для змотування стрічки віддрукованих етикеток в рулон, і встановлюється безпосередньо на виході принтера (або вбудований всередину промислового принтера, про що - нижче). Обертання змотувача має бути ідеально синхронізовано зі швидкістю друку етикетки, адже змотувач працює в лінію з механізмом друку в автоматичному режимі. Найчастіше змотувачі можуть працювати і автономно, змотуючи в рулон попередньо надруковану етикет-стрічку. У будь-якому випадку, результат роботи змотувача етикетки - рулони з запечатаною термоетикеткою, які можна встановлювати в автоматичні або ручні аплікатори (поклейщики). Змотувачі в рулон застосовуються на ділянках з великими обсягами друку. Як згадувалося вище, у великих промислових принтерах змотувач етикетки може бути внутрішнім, тобто розташовуватися всередині корпусу.