Кількість
|
Вартість
|
||
|
Який чековий принтер купити?
Види чекових принтерів
Купити чековий принтер зобов'язаний кожен, хто займається торгівлею. Чек - обов'язковий атрибут торгівлі. Продавець або касир зобов'язаний видати фіскальний або звичайний чек при видачі товару покупцеві. Фіскальний чек друкують РРО (реєстратори розрахункових операцій (касові апарати або фіскальні принтери)), а звичайний чек - звичайні чекові принтери. Відмінність перших від других - наявність в РРО пристрої шифрування і передачі даних по кожному чеку в податкову службу, плюс РРО необхідно в обов'язковому порядку обслуговувати (укласти договір з ЦСО (центром сервісного обслуговування)). Звичайний чековий принтер нічого в податкову не передає, а тільки друкує чек. Варто згадати кухонний принтер який, по суті, є звичайним чековим термопринтером, але оснащений дзвінком. Така модифікація зроблена спеціально для використання на кухні - коли лунає дзвінок, кухар знає що від офіціанта надійшло нове замовлення і вже роздруковується на кухонному принтері.
Що потрібно знати про принтері чеків?
Як ви вже зрозуміли, можна вибрати будь-який апарат, будь-якого виробника. А вибирати є з чого. На українському ринку представлена велика кількість виробників з усього світу, від недорогих китайських Xprinter, до фірмових Epson.
Основні торгові марки
В Україні представлені: Xprinter, G-printer, Synco, Jepod, Asianwell, Netum, Kronos, Citizen, Hoin Hop, CNV, SAM4S, Lasaet, Epson, OCOM, WodeMax, SPRT, Syncotek, Hoin Hop. Кожен виробник представляє кілька моделей, іноді - десятки моделей. Як вибрати той апарат, який підійде саме вам? Вибирайте по головним технічним характеристикам, і звичайно, ціною. Для цього, на нашому сайті kvanto.com.ua є всі необхідні фільтри для сортування обладнання за параметрами важливим конкретно вам.
Ключові технічні характеристики
- Навантаження по друку. Механізм принтера розрахований на друк певної кількості чеків в день. Перевищуючи таку межу, ви ризикуєте зіткнутися з ситуацією, коли принтер пропрацює замість належних 5 років набагато менше. На жаль, навантаження по друку зазвичай не наводиться в технічній документації, доступної користувачеві, тому покладайтеся в цьому питанні на грамотну консультацію продавця.
- Наявність автообрізчика. Автообрезчік чеків - річ корисна, забезпечує більшу продуктивність касового вузла, що критично в «години пік». Врахуйте, що апарат з автообрізчиком коштує трохи дорожче. Якщо ж в процесі продажів, протягом дня, черг не спостерігається - цілком можна заощадити і купити принтер без автообрізчика.
- Ширина використовуваної чекової стрічки. Пристрої можна розділити на три типи. Чековий принтери, які друкують на термострічці (чекової стрічці) 58 мм, які друкують на стрічці 80 мм та універсальні, які можуть використовувати стрічку і 58 мм і 80 мм. Для ресторанів краще підійде принтер, що друкує на широкій 80 мм стрічці, адже довгі назви страв виглядають краще, коли поміщаються в один рядок. Там, де назви товарів короткі, або зовнішній вигляд чека не грає великого значення - купуйте чековий принтер з шириною чека 58мм. Якщо не знаєте якого варіанту віддати перевагу, вибирайте 80 мм, тому що такі принтери більш потужні, розраховані на протяжку важчого рулону чекової стрічки.
- Інтерфейси підключення. Одна з найважливіших характеристик. Необхідно чітко розуміти, як буде підключатися чековий принтер до облікової програмі (фронт-офісу). Різні програми для магазину або програми для кафе вимагають різні інтерфейси для підключення друкуючого чек пристрою. Наприклад, «Маркет Плюс» і GBS.Market розрахований на підключення чекопечатающего пристрою по USB, а SmartTouch POS працює з апаратами, що мають інтерфейс Ethernet (LAN) виключно через мережу (через роутер). Якщо ж ваше програмне забезпечення вимагає чековий принтер із застарілим COM-інтерфейсом ... поміняйте вашу програму на щось більш сучасне ПО для магазину і кафе.
- Бренд. Epson, Citizen, Toshiba - випускають оригінальні термопринтери, якісні, з запасом міцності і ... дорогі. Якщо характеристика «дорогі» вас не бентежить, або якщо вам доводиться друкувати по 500 і більше чеків в день - вибирайте саме Epson або Citizen або Toshiba. Краще в світі немає (і дорожче теж). Якщо ви віддаєте перевагу заощадити, тоді китайські Xprinter, G-printer, Jepod, SPRT відмінно підійдуть для друку 100-300 нефіскальних чеків в день.
- Швидкість друку. Колись термопринтера друкували зі швидкістю 50-100 мм в секунду. З такою швидкістю друк чека (шапки, товарів з цінами, заключному частини) тривала кілька секунд, і, в деяких випадках, це було довго. Але в наш час технологія прямого термодруку зробила крок далеко вперед, і швидкість сучасних пристроїв (навіть бюджетних Xprinter, G-printer, Jepod, Netum, SPRT) становить 200-300 мм в секунду ... Одним словом, швидкість перестала бути ключовим фактором при виборі чекового принтера . Тому посідає останнє місце в нашому списку важливих технічних характеристик.
Якщо ви дочитали цей текст до кінця, колектив kvanto.com.ua висловлює вам своє захоплення і дарує додаткову знижку 2%, адже ви дуже педантична людина і серйозно ставитеся до вибору чекового принтера. Зателефонуйте нашому менеджеру, після серії навідних запитань ми допоможемо вам вибрати оптимальну модель, доступну до негайної відвантаження. І не забудьте, нагадати, що ми повинні вам зробити знижку 2%.
Товар висилається або доставляється на наступний день після отримання передплати.