Одним з нововведень РРО-реформи буде законне використання програмних РРО (П-РРО), закон вступає в силу з 19.04.2020р. Програмний продукт, який можна встановити на комп'ютер, смартфон, планшет, тобто  на будь-який гаджет продавця з можливістю видавати електронний чек, а також передавати інформацію на сервер фіскальної служби.  При цьому слід зазначити, що контролюючі органи зобов'язуються забезпечити безкоштовним програмним рішенням всіх бажаючих.

 На даний момент Мінфін затвердив 8 програмних комплексів і за словами глави парламентського комітету з фінансів і податків Гетьманцева - одна програма протестована в податковій і готова до включення.  Безкоштовне П-РРО працює ОС Windows і Android, а для ОС iOS ще в розробці.  З 1 січня 2020 року податкова надаватиме для тестування софт для програмного РРО, який буде безкоштовним для скачування і обслуговування.

 Щоб отримати підприємцю безкоштовне програмне РРО, необхідно зареєструватися.  Для цього вам необхідна кваліфікована ЕЦП або кваліфікована печатка.  У той же час будуть паралельно використовуватися і касові апарати, вибір за вами.

 Як працює програмне РРО?

 Послідовність дій застосування програмного РРО:

  •  Завантажуємо П-РРО на обраний вами гаджет: планшет, комп'ютер, смартфон.  Слід зазначити, що програму необхідно вибирати з представлених Держреєстру.  Якщо у вас кілька співробітників, для кожного з них потрібно встановлювати свій П-РРО;
  •  Проходимо реєстрацію П-РРО в податкову службу для отримання фіскального номера, заходимо в електронний кабінет (cabinet.tax.gov.ua/login);
  •  Програмуємо найменування всіх товарів (для підакцизних - обов'язково вказуємо код товарної підкатегорії за УКТЗЕД);
  •  Запускаємо програмне-РРО, авторізуемося, вибираємо свій РРО та відкриваємо зміну;
  •  При продажу товарів формуємо чек в П-РРО;
  •  Після оплати відправляємо чек у податкову службу і він отримує фіскальний номер (і заноситься в базу);
  •  потім фіскальний чек можна роздрукувати в паперовій формі на принтері (при його наявності);  вивести на екран П-РРО в електронному вигляді і надати покупцеві для зчитування QR-код чека (на кожному чеку буде такий код для зручності);  відправити електронний чек покупцеві на його абонентський номер (як варіант, в месенджери типу Viber, WhatsApp і т. п.) або на e-maіl;  не виключаються й інші способи формування і відправлення електронного чека покупцеві (можливо, за допомогою технологій Bluetooth, SHAREit і т. п. або просто сфотографувати його);
  •  Після закінчення розрахункових операцій закриваємо зміну, формуємо Z-звіт.Він може бути в паперовій та / або електронній формі, але формувати його як і раніше потрібно кожен день (в разі здійснення розрахункових операцій в цей день).  Ця вимога стосується як апаратних РРО, так і программних-РРО.
  •  Що стосується контрольних стрічок, то на П-РРО їх потрібно створювати тільки в тому випадку, якщо ви здійснюєте розрахунки оффлайн (при проблемах з доступом до Інтернету).  Зберігаємо їх до передачі електронних чеків і Z-звітів податківцям.

 Що робити, якщо перерветься інтернет-зв'язок?

 Якщо раптом у вас немає зв'язку з інтернетом, не варто лякатися, для цього існує алгоритм дій:

  •  в режимі офф-лайн можливо формувати електронні чеки до 36 годин, але необхідно враховувати, що обов'язково потрібно отримати в податковій службі діапазон фіскальних номерів чеків РРО.  Протягом місяця можливість працювати в офф-лайні становить 168 годин.
  •  Як тільки відновиться інтернет, необхідно протягом години повідомити в податкову службу і переслати копії всіх чеків РРО, які ви створили офф-лайн.
  •  При несправна П-РРО, розрахункові операції призупиняються до моменту усунення їх.

 На сайті kvanto.com.ua представлений широкий вибір обладнання для торгівлі, в тому числі ви можете купити касові апарати, принтери етикетки, грошові ящики, ваги, сканери штрих-коду і стійки для кріплення монітора, чекового принтера та банківського терміналу.